Dekoracje na Boże Narodzenie.

Lubicie dekorować dom?

 

Jeśli tak, to sami wiecie, że każda okazja jest dobra: pora roku, impreza, ochota na zmiany, czasem wystarczy nowa zasłona :)

Jednak najbardziej inspirujące jest przygotowanie do Świąt…

Najważniejsze i najbardziej wyczekiwane Święta właśnie nadchodzą, dlatego dzisiaj parę słów o tym, jak przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia, by nie popełniać szaleństw tuż przed samymi świętami, choć niestety w tych szaleństwach jest duża dawka przyjemności.

 

Zaczynamy odliczanie…

 

kalendarz-adwentowy

 

O dekoracji świątecznej można by napisać:
zawsze to samo - ale nie tak samo
i to jest magia tych Świąt.

 

Jak przygotować się do tych magicznych chwil? Najlepiej wprowadzać nastrój powoli, systematycznie planując swoją wymarzoną dekorację domu, by w Święta domownicy
i goście mogli poczuć zapach korzennych przypraw i pachnącej choinki. Nawet jeśli nie jesteście fanami Bożego Narodzenia, to i tak spróbujcie szaleństwa w dekorowaniu domu i to już od progu.

 

Na drzwiach powieście piękny ozdobny wieniec i moc zapalonych światełek… to tak na wszelki wypadek, by Mikołaj łatwo odnalazł drogę do naszego domu.

 

dekoracja-domu-na-swieta
źródło-pinterest

dekoracja-domu-na-swieta
źródło-pinterest

swiateczny-wianek

 

swiateczny-wianek

W ozdobnych donicach obowiązkowo w te święta będzie pięknie wyglądać Gwiazda Betlejemska, a pod sufitem oczywiście zawiesimy jemiołę, tak na szczęście
i pomyślność w Nowym Roku...

 

Dekoracja świąteczna okna.

Teraz pora na dekorację okien, które już czekają na pachnące nowe firanki, zasłony
i oczywiście wszelkiego rodzaju świeczniki i świece. Nasze okna widziane od zewnątrz muszą witać i przyciągać dobre duszki, migocące światełka zapraszają do wnętrza domu, w którym dzieje się Magia Świąt.

 

dekoracja-swiateczna-okna
źródło-pinterest

dekoracja-swiateczna-okna

 

 

dekoracja-swiateczna-okna
źródło-pinterest


tozdobna-bombka

 

dekoracja-swiateczna-okna

 

dekoracja-swiateczna-okna

źródło-pinterest

 

 

Dekoracja choinki.

 Królową w dekoracji jest oczywiście choinka; jej zapach, zieleń i elegancja zachwycają nas już po jej rozłożeniu. Teraz trzeba o nią zadbać, nadać jej charakter, który nam odpowiada.
Uwielbiam choinki ubrane w naturę: z małymi ptaszkami na gałązkach, reniferem, szyszkami i wszystkim tym, co przynosi natura. Jednak to sprawa wyjątkowo indywidualna i tu zaufajcie swojej intuicji.
Co jest Wam tak naprawdę potrzebne? Możliwe że w te Święta potrzebujecie więcej energii i choinka będzie czerwona, a może biała jak płatki śniegu, lub spełnicie swoje marzenie z dzieciństwa i będzie ona pełna zabawek, cukierków i orzechów?
Ważne by była taka jaką sami sobie wymarzycie. I wiecie co? Nie patrzcie co modne. Patrzcie sercem a wtedy Święta będą pełne ciepła.

 

dekoracja-choinki
źródło-pinterest

dekoracja- wiewiorka

dekoracja-choinki
źródło-pinterest

dekoracyjne-bombki

 

 

dekoracja-choinki
źródło-pinterest

ozdobnw-wstazka

Dekoracja świąteczna stołu.

Dekoracja stołu wymaga wyzwania. Styl rustykalny osiągniecie dzięki drewnianym misom, drewnianym skrzynkom w świrkowej dekoracji, świecznikom i tak modnym w tym roku podkładkom pod talerze zrobionym z pnia drzewa.

dekoracja-swiateczna-stolu 
źródło-pinterest

Styl glamour z białą porcelaną w roli głównej, potrzebuje eleganckich świeczników, kryształowych kieliszków i karafek. Oczywiście do tego stylu pasują dodatki w kolorze złota, srebra, a nawet z odrobiną czerni.

Styl minimalistyczny z prostą zastawą i delikatnymi białymi gałązkami w roli dekoracji - też będzie na topie.

 

Najważniejsze to włożyć w dekoracje swoje serce i uśmiech, a zaproszeni goście oniemieją z zachwytu nie tylko nad potrawami, ale też dekoracją świątecznego stołu.

 

swiateczna-dekoracja-stolu
źródło-pinterest

rustykalny-swiecznik

 

swiateczna-dekoracja-stolu
źródło-pinterest

 

ozdobny-pierscien

 

Dekoracja świąteczna domu.

 

Warto przygotować wszystko wcześniej, dokupić nowe bombki, zmienić zeszłoroczny wianek nad drzwiach, pomyśleć o nowym obrusie - dać szansę napływu do naszego domu nowej, pozytywnej energii !!!

By dopełnić całości dekoracji domu na święta warto zmienić poszewki na poduszkach, dorzucić świąteczny pled, zawiesić błyszczące kryształy i gwiazdki pod sufitem, nad oknem i można zacząć myśleć o potrawach.

 

dekoracyjny-pled

 

dekoracyjna-poduszka

 

Kiedy dom będzie gotowy, a z kuchni unosić się będą zapachy wypiekanych pierniczków, w domu zapanuje Magia Świąt Bożego Narodzenia.

 

dekoracja-domu-na-swieta
źródło-pinterest

 

a jeśli macie problem jakim prezentem obdarować bliskich zapraszam do BelleMaison po BONY PODARUNKOWE :)

bon-podarunkowy

 

Wielu inspiracji i do zobaczenia
Justyna.